تاریخ ایجاد: 18مهر1397, 07:49:33 تعداد بازدید: 109 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: admin
بازدید رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی از واحد پرواربندی گوساله 300 رأسی


 

امراله افراسیابی رئیس سازمان نظام مهندسی و افشین قطبی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد از واحد پرواربندی گوساله 300 رأسی در شهرستان دشتستان روستای زیارت بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی رئیس سازمان نظام مهندسی و معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد از واحد پرواربندی گوساله 300 رأسی متعلق به داریوش ممنون دانشجوی دکتری دامپزشکی در روستای زیارت شهرستان دشتستان بازدید نمودند.

طی این بازدید امراله افراسیابی، رئیس سازمان استان ضمن ابراز قدردانی از فعالیت‌های انجام شده در این واحد پرواربندی و بازدید از بخش‌های مختلف آن اظهار کرد: این کار یک حرکت علمی خوب است که می‌تواند در راستای بهینه سازی سیستم دامپروری استان بسیار موثر باشد.

وی یادآور شد:  اين واحد پرواربندی با ظرفیت 300 رأس که در نوع خود در استان کم سابقه است، توسط سرمايه گذار با 25 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده، تقریبا یک سوم آن از محل تسهیلات دولتی و مابقی به عنوان آورده سرمایه گذار به بهره برداري رسيده است .

در حاشیه این بازدید معاون بهبود تولیدات دامی نیز گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت خوبی از واحدهای پرواربندی با تولید گوشت قرمز به میزان 8 هزار تن در سال است که کلیه نیاز استان به پروتئین دامی را فراهم کرده و امکان صادرات آن به خارج استان نیز امکان پذیر می باشد.

گفتنی است: هم اكنون ميزان اشتغالزايي مستقيم اين واحد توليدي 4 نفر بوده و برنامه ريزي جهت افزايش ظرفيت در دستور كار آن قرار گرفته است.

رئیس شورای نظام مهندسی در پایان این بازدید آمادگی سازمان را برای بسترسازی حضور کارشناسان در واحدهای تولیدی جهت افزایش توانمندی ها و ارتقای دانش تجربی توسط نظام مهندسی اعلام کرد.

 

 

 

 

 

 

  نظرات

آرشیو اخبار:

جلسات و مجامع:

دوره ها و آزمون ها:

دی ان ان