تاریخ ایجاد: 16مهر1397, 12:33:14 تعداد بازدید: 125 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: admin
نخستین جلسه ساماندهی مسئولین فنی واحدهای دام و طیور برگزار شد


 

نخستین جلسه ساماندهی واحدهای دامپروری در راستای اجرای ماده 21 و 26 دستورالعمل اجرایی ماده (5) قانون نظام جامع دامپروری کشور در محل ساختمان شماره2جهاد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بوشهر، اولین جلسه ساماندهی واحدهای دامپروری با حضور مسئولین نظام مهندسی و مدیران و کارشناسان دام و طیور سازمان جهاد کشاورزی استان و شهرستان ها تشکیل شد.

امراله افراسیابی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در ابتدای جلسه کلیاتی در خصوص لزوم بکارگیری مسئولین فنی عنوان نمود و گفت: بر اساس این دستورالعمل که در راستای اجرای ماده ۲۱ و ۲۶ دستورالعمل اجرایی ماده ۵ قانون نظام جامع دامپروری کشور به سازمان‌های نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها ابلاغ شده، مقرر گردیده همه واحدهای پرورش دام و طیور و تولیدکنندگان انواع گوشت قرمز و سفید و همچنین تولیدکنندگان خوراک دام و طیور موظفند با توجه به نوع و درجه واحد پرورش دام و طیور، حداقل یک مسئول فنی با مدرک حداقل کارشناسی علوم دامی را که از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان مربوطه معرفی شده است، در اختیار داشته  باشند.

وی نقش مسئولان فنی را در کاهش هزینه‌های تولید و افزایش بهره‌وری ذکر و تصریح کرد: دانش‌آموختگان علوم دامی کشور با دانش علمی مربوطه می توانند سبب بهبود کیفی محصولات دامی گردند. لذا با اجرای این دستورالعمل به دارندگان واحدهای تولید و پرورش دام و طیور اطمینان می‌دهیم که افراد منتخب پس از فرآیند اجرای دستورالعمل مذکور از نظر سازمان نظام مهندسی کشاورزی دارای توانایی افزایش شاخص بهره وری و راندمان تولید و به دنبال آن بهینه سازی فعالیت های دامپروری و  پیشبرد اهداف اقتصادی واحد پرورش دام و طیور هستند.

افشین قطبی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی نیز در خصوص همکاری و تعاملات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اتحادیه های مختلف و بهره برداران فعالیت های تولیدی؛ به کارگیری کارشناسان در حوزه های مختلف و کارآموزی و کارورزی و معرفی فارغ التحصیلان بخش کشاورزی در زمینه های مختلف دامپروری مطالبی را عنوان نمود.

وی در بخشی از سخنان خود به دوره های آموزشی کارشناسان اشاره کرد و گفت: باید در حوزه آموزش و توانمندسازی کارشناسان اهتمام ویژه ای لحاظ گردد.

شایان ذکر است: در مرحله اول اجرای این دستورالعمل در واحدهای دامی، فرآیند تولید محصولات پروتئینی «مهندسی‌ساز»        می شود. همچنین اجرای این طرح به نوبه خود سبب فعالیت پایدار کارشناسان در واحدهای تولیدی و ارتقای اطلاعات بهره بردار و کارشناس مربوطه خواهد شد.

گفتنی است: به پیشنهاد معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد نشستی از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و با حضور تعاونی های مرغداران و دامداران جهت هماهنگی های بیشتر این دستورالعمل و نیز فراخوان کارشناسان متقاضی فعالیت در واحدهای دام و طیور در دستورکار قرار گرفت.

  نظرات

آرشیو اخبار:

جلسات و مجامع:

دوره ها و آزمون ها:

دی ان ان