X

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ هجری شمسی، با تبریک عید نوروز به آحاد ملت ایران و همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند، مهمترین مسئله کشور در سال گذشته را موضوع اقتصاد و معیشت مردم دانستند و با تاکید بر اینکه امسال نیز اقتصاد، مسئله اصلی کشور است، شعار سال ۱۴۰۲ را «مهار تورم و رشد تولید» اعلام کردند.
1402/01/01
فرا رسیدن نوروز باستانی و آغاز سال 1402 هجری شمسی بر همگان مبارکباد
1401/12/29
تعرفه‌های ارایه خدمات فنی و مهندسی و صدور مجوز و پروانه واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۱ در بخش غیردولتی توسط وزیر جهادکشاورزی به سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و سازمان‌ها و موسسات و شرکت‌های مادر تخصصی بخش کشاورزی برای اجرا ابلاغ شد.
1401/12/28
شرکت خدمات کشاورزی غیر دولتی بیرم کشت جهت تکمیل کادر فنی و تخصصی خود اقدام به جذب نیرو می کند
1401/12/28
بنا به درخواست برخی از داوطلبان عضویت در شوراهای استانی مبنی بر عدم بارگذاری پاسخ استعلام های مورد نیاز به دلیل دریافت پاسخ دیرهنگام از دستگاه های استعلام شونده، مهلت بارگذاری پاسخ استعلام های مربوطه در سامانه سانکا، تا ساعت ۱۴ روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ تمدید می گردد.
1401/12/25
لزوم ثبت نام بهره‌برداران از طريق درگاه ملی مجوز‌های کشور به منظور اخذ گواهی ارتقاء سلامت محصولات گياهی و حد مجاز آلاينده‌ها (سامانه سماك)” اعلام شد
1401/12/24
به گزارش روابط عمومی سازمان، معاون محترم امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاوری با ارسال نامه‌ای به سازمان‌های جهاد کشاورزی کشور، “سیاست‌های صدور مجوز واحدهای پرورش مرغ رنگی” را به منظور اجرا و نظارت بر صدور مجوزهای مربوطه با رعایت کامل مفاد سیاست‌ها و سایر قوانین، ضوابط و مقررات فنی و بهداشتی ابلاغ کرد.
1401/12/23
سامانه سانکا برای تکمیل اطلاعات داوطبان عضویت در ششمین دوره شوراهای استانی، ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۱ بسته خواهد خواهد شد و داوطلبانی که ثبت نام اولیه را انجام داده اند، بایستی تا مهلت تعیین شده، نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام نمایند.
1401/12/22
سامانه سانکا برای تکمیل اطلاعات داوطبان عضویت در ششمین دوره شوراهای استانی، ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۱ بسته خواهد خواهد شد و داوطلبانی که ثبت نام اولیه را انجام داده اند، بایستی تا مهلت تعیین شده، نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام نمایند. – عدم بارگذاری گواهی عدم سوء پیشینه داوطلب، به منزله انصراف بوده و ثبت نام داوطلب کان‌لم‌یکن تلقی خواهد شد.
1401/12/22
در راستای نظارت بر حسن برگزاري ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی ضروری است داوطلبان عضویت در شوراهای استانی و همکاران سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، اهتمام لازم را در جهت رعایت موارد زیر معمول نمایند
1401/12/12
⛔اطلاعیه شماره 2 ⛔ *بهره بردار محترم واحدهای تولیدات گیاهی* به استحضار می رساند؛ پیرو ابلاغیه شماره 24752/730 مورخ 1401/11/24 سازمان حفظ نباتات کشور، *از پایان شهریورماه سال 1402* تمام محصولات بارگذاری شده در سامانه ارتقا محصولات گیاهی *فقط با داشتن کدشناسه(QR Code) از سامانه سماک* جهت عرضه به بازار داخلی و خارجی مورد تایید می باشند: 1- آخرین مهلت ثبتنام برای *محصولات باغی (کیوی، انگور، سیب درختی، خرما، مرکبات، پسته، انار)* که در سامانه بارگذاری شده است تا *پایان 15 اسفندماه سال جاری* می باشد و *انعقاد قرارداد با مسئول فنی ذیصلاح و بارگذاری در سامانه الزامیست* و بعد از این تاریخ امکان ثبتنام نیست. 2- برای *محصولات جالیزی(زراعی-گلخانه ای)(خیار،گوجه فرنگی،بادمجان،فلفل دلمه ای،کرفس)* ، متقاضیان بایستی قبل از بایستی قبل از کشت در سامانه سماک ثبتنام نمایند و *تنها زمانی کدشناسه محصول صادر خواهد شد که حداقل دوماه از تاریخ عقد قرارداد متقاضی و مسئول فنی گذشته باشد.* *موکداً اعلام میدارد همه بهره برداران واحدهای تولیدی(باغات،مزارع،گلخانه)، فقط در صورت ثبتنام در سامانه سماک و اخذ کدشناسه محصول(QR Code) امکان عرضه محصولات در بازارهای داخلی و خارجی را دارند و در غیر اینصورت مورد تایید سازمان حفظ نباتات و جهاد کشاورزی را قرار نمیگرند.*
1401/12/08
مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در دور دوم برگزار می شود
1401/12/08
داوطلبانی که ثبت نام اولیه خود را انجام داده اند، بایستی تا تاریخ ۲۳ اسفندماه ۱۴۰۱ از طریق مراجعه به کارتابل عضویت در سامانه سانکا، با بارگذاری نامه های مربوط به گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی نداشتن سوء شهرت شغلی، نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم تکمیل اطلاعات، ثبت نام داوطلب کان لم یکن تلقی خواهد شد
1401/12/06
نام گذاری پنجم اسفند، سالروز ولادت یکی از بزرگترین چهره های علمی جهان اسلام (خواجه نصیرالدین طوسی)، به نام روز مهندسی موعدی برای پاسداشت تعهد، اندیشه و تفکر مهندسانی است که با تکیه بر خلاقیت ها، نوآوری ها و با بکارگیری دانش مهندسی و فن آوری های نوین، توسعه‌ساز و تحول‌آفرین بوده‌اند.
1401/12/05
در راستای ایجاد شفافیت در انتخابات، آخرین وضعیت آمار و اطلاعات ثبت نام داوطلبان عضویت در ششمین دوره شوراهای استانی، از طریق پایگاه اطلاعات فنی و مهندسی سنم، در دسترس عموم داوطلبان و اعضای سازمان قرار گرفته است.
1401/12/03
⛔اطلاعیه⛔ *بهره بردار محترم واحدهای تولیدات گیاهی* به استحضار می رساند؛ پیرو ابلاغیه شماره 24752/730 مورخ 1401/11/24 سازمان حفظ نباتات کشور، *از پایان شهریورماه سال 1402* تمام محصولات بارگذاری شده در سامانه ارتقا محصولات گیاهی *فقط با داشتن کدشناسه(QR Code) از سامانه سماک* جهت عرضه به بازار داخلی و خارجی مورد تایید می باشند: 1- آخرین مهلت ثبتنام برای *محصولات باغی (کیوی، انگور، سیب درختی، خرما، مرکبات، پسته، انار)* که در سامانه بارگذاری شده است تا *پایان 15 اسفندماه سال جاری* می باشد و *انعقاد قرارداد با مسئول فنی ذیصلاح و بارگذاری در سامانه الزامیست* و بعد از این تاریخ امکان ثبتنام نیست. 2- برای *محصولات جالیزی(زراعی-گلخانه ای)(خیار،گوجه فرنگی،بادمجان،فلفل دلمه ای،کرفس)* ، متقاضیان بایستی قبل از بایستی قبل از کشت در سامانه سماک ثبتنام نمایند و *تنها زمانی کدشناسه محصول صادر خواهد شد که حداقل دوماه از تاریخ عقد قرارداد متقاضی و مسئول فنی گذشته باشد.* *موکداً اعلام میدارد همه بهره برداران واحدهای تولیدی(باغات،مزارع،گلخانه)، فقط در صورت ثبتنام در سامانه سماک و اخذ کدشناسه محصول(QR Code) امکان عرضه محصولات در بازارهای داخلی و خارجی را دارند و در غیر اینصورت مورد تایید سازمان حفظ نباتات و جهاد کشاورزی را قرار نمیگرند.*
1401/12/02
راهنمای ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای استانی
1401/12/01
با عنایت به ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، ثبت نام از داوطلبان عضویت در ششمین دوره شوراهای استانی و شورای مرکزی از روز سه شنبه دوم اسفند شروع و تا روز شنبه ششم اسفندماه ۱۴۰۱ (به مدت پنج روز) ادامه خواهد شد.
1401/12/01
جلسه آموزشی و توجیهی اعضای هیئات نظارت و کمیته های اجرایی استانی ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی، توسط کمیته اجرایی مرکزی انتخابات برگزار شد.
1401/11/20
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم، شاهرخ رمضان نژاد در جلسه آموزشی و توجیهی هیئات نظارت و کمیته های اجرایی استانی ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی با بهره گیری از فناوری های و تکنولوژی های لازم و توسعه سامانه های الکترونیکی، طوری شرایط را فراهم کرده است که امروز هر کارشناس کشاورزی و یا هر ذینفع دیگری می تواند بدون حضور فیزیکی در محل سازمان، تمامی خدمات مورد نیاز را در هر سطحی از طریق سامانه سانکا دریافت کند.
1401/11/19
ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران
1401/11/18
مجمع عمومی سالیانه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می شود
1401/11/18
در راستای اجرای هوشمندسازی ارجاع کار کارشناسی و توسعه خدمات الکترونیکی سازمان، تحویل و ارائه انجام کار کارشناسی نیز توسط کارشناس بایستی به صورت الکترونیکی انجام پذیرد که لازمه آن بارگذاری امضای الکترونیکی در پروفایل عضویت کارشناس می باشد.
1401/11/12
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر با صدور پیامی فرا رسیدن ایام الله دهه‌ فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را گرامیداشت.
1401/11/11
در جلسه عصر یکشنبه هیئت دولت، هیئت وزیران به استناد ماده (۷) قانون نظام جامع آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی، پیشنهاد شورای عالی آموزش و تربیت فنی، حرفه ای و مهارتی را با عنوان «چهارچوب صلاحیت حرفه ای ملی» به تصویب رساند.
1401/11/10
در راستای نظارت بر حسن برگزاري ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی و ابلاغ بخشنامه مربوطه؛ هرگونه ثبت نام يا تمديد عضويت اعضاي سازمان به صورت گروهي توسط كاركنان، عوامل واحدهاي اجرايي و اعضاي سازمان، ممنوع می باشد.
1401/11/02
ارائه اطلاعات برخط، شفافیت اطلاعاتی، ارائه اطلاعات در لایه های مختلف و کارکرد چندجانبه از مزیت های این پایگاه و بستر اطلاعات فنی و تخصصی می باشد.
1401/11/01
روسای سازمان استان، اعضای شورای مرکزی و استانی فعلی متقاضی عضویت در شورای استان مجاز به استفاده از امکانات سازمان برای فعالیت و انجام امور با ماهیت تبلیغات نمی باشند.
1401/11/01
با توجه به این که شرط لازم برای شرکت در مجمع عمومی (برگزاری انتخابات)، تکمیل فرآیند عضویت در سامانه سانکا می باشد، بر این اساس پرداخت حق عضویت و نیز ثبت تلفن همراه تحت مالکیت عضو، از الزامات تکمیل فرآیند عضویت و و احراز هویت عضو در سامانه بوده و تمامی اعضای سازمان بایستی با مراجعه به سامانه سانکا، نسبت به احراز مالکیت تلفن همراه خود اقدام نمایند.
1401/10/28
با عنایت به ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، برنامه زمان بندی انتخابات به شرح ذیل اعلام می گردد:
1401/10/28
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور درگذشت دایی گرامی آقای دکتر حیدریه رئیس سازمان نظام مهندسی استان بوشهر را تسلیت گفت
1401/10/25
اصلاحیه دستورالعمل ششمین دوره انتخابات شورای استانی و شورای مرکزی ابلاغ شد
1401/10/25
سازمان بسیج جامعه کشاورزی استان بوشهر در نظر دارد در راستای "برنامه عملیاتی ارتقاء بهره وری و دستیابی به خودکفایی در محصولات راهبردی از بین فارغ التحصیلان بیکار، علاقمند و توانمند تعدادی مربی به صورت قراردادی جذب نماید.
1401/10/23
طرح سهم بری دانش از تولید یکی از طرح های بخش کشاورزی است که حمایت مالی از این طرح می تواند آن را تبدیل به یک مدل جدیدی برای افزایش بهره وری و تولید اقتصادی نماید.
1401/10/20
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموشی تولید انواع کرم های گیاهی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/10/19
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموشی تهیه رزومه برای متقاضیان جذب آزمون های استخدامی دستگاه ها و مراکز علمی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/10/18
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: اجرای عدالت و افزایش شفافیت و بهره مندان ارجاع کار از طریق اجرای کامل ارجاع کار هوشمند تحقق می یابد.
1401/10/17
بدینوسیله به اطلاع اعضای محترم سازمان می رساند، صندوق تعاون و رفاه سازمان مرکزی در نظر دارد با انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با فروشگاه های زنجیره ای در سراسر کشور، شرایط لازم را برای بهره مندی اعضای و کارکنان سازمان از تخفیف ویژه خرید فراهم نماید.
1401/10/12
وزیر جهادکشاورزی گفت: امروز غذا نقش مهمی را در دیپلماسی ایفا می‌کند و اگر کشوری به کشور دیگری غذا بدهد، در واقع امنیت خود را تامین می‌کند.
1401/10/12
بر اساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان دومین دستگاه اجرایی سبز کشور در درگاه ملی صدور مجوزها می باشد.
1401/10/10
سالروز شهادت حضرت زهرا(س) تسلیت باد
1401/10/05
به گزارش روابط عمومی سنم نتایج فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار سایت پرورش میگو شیف اعلام شد.
1401/10/05
بررسي وضعيت نظام هاي مهندسي چند كشور دنيا با تأكيد بر ضوابط و شرايط اشتغال به حرفه مهندسي
1401/09/28
رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهادکشاورزی گفت: هوشمندسازی ارائه خدمات در بخش کشاورزی و استفاده بهینه از منابع انسانی، لازمه ارتقای بهره وری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی است.
1401/09/28
همزمان با هفته پژوهش و فناوری و با همکاری دانشکده علوم و فناوری نانو زیستی دانشگاه خلیج فارس جلسه ای با موضوع نقش سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان رشته شیلات با حضور هیئت رئیسه شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار می گردد
1401/09/27
جلسه آموزشی و توجیهی و پاسخ به سوالات در ارتباط با صدور مجوزها، ارجاع کار و شناسه محصول با حضور کارشناسان استان و ستاد مرکزی برگزار گردید
1401/09/27
به اطلاع تمامی اعضاء و کارکنان محترم می رساند جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از تسهیلات خرید اقساطی موتور سیکلت و دوچرخه های شرکت یکتاز سیکلت کویر درخواست خود را به صندوق تعاون و رفاه اعلام نمایند . 02188993851- 09193835116
1401/09/26
وزیر جهاد کشاورزی بر افزایش سهم آبزیان در سبد مصرفی خانوار و افزایش سرانه مصرف این بخش تاکید کرد.
1401/09/20
در هشتاد و چهارمین جلسه طرح جهش تولید در دیمزارها تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین معاونت امور زراعت، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور برای جذب حدود یکهزار نفر کارشناس و بکارگیری در طرح جهش تولید در دیمزارها به امضا رسید.
1401/09/20
تمام رویکردها و راهکارهای مورد نیاز برای ارتقای سهم دانش در تولید و افزایش بهره وری، نیازمند پیش زمینه¬ ها، تدارک تمهیدات لازم و همچنین زمینه‌سازی برای تحقق اثربخش می باشد. یکی از این عوامل مؤثر برای تحقق اهداف تعیین شده در بخش کشاورزی در اختیار داشتن آمار و اطلاعات مورد نیاز متولیان و فعالان بخش می باشد.
1401/09/19
ضوابط فني و بهداشتي تاسيس و بهره برداري مراكز تكثير و پرورش حشرات مفید (لارو سوسک آرد - MealWorm)، توسط معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی ابلاغ شد.
1401/09/19
حسین دماوندی نژاد؛ معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای خطاب به روسای سازمان های جهادکشاورزی کشور “ضوابط تکمیلی فني و بهداشتي تاسيس و بهره برداري مراكز تكثير و پرورش حشرات ( لارو سوسک آرد – Mealworm)” را ابلاغ کرد. برای دریافت و مشاهده فایل PDF مربوطه، روی لینک زیر کلیک فرمایید:
1401/09/18
آغاز ثبت نام بیمه درمان تکمیلی اعضاء، کارکنان و بهره برداران سازمان
1401/09/16
به اطلاع اعضای محترم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در سراسر کشور می رساند، با توجه به فعال بودن درگاه سامانه ارجاع كار (حداكثر تا دو هفته آينده)، تمامی اعضای فعال در سامانه ارجاع کار، بایستی نسبت به اصلاح و ويرايش اطلاعات در زير سيستم عضويت و درج اطلاعات مورد نياز همچون سريال و حرف سري شناسنامه و ... و همچنين اخذ و اعلام كد مالياتي اقدام نمایند.
1401/09/08
مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: پایگاه اطلاعات فنی و مهندسی که توسط این سازمان طراحی و اجرا شده است، به عنوان کانون اشاعه آمار و اطلاعات تخصصی در بخش کشاورزی، تمامی آمار و اطلاعات مربوط به واحدهای تولیدی و خدماتی تحت نظارت را در اختیار کارشناسان و ذیفعان بخش کشاورزی قرار می دهد.
1401/09/06
پیرو همکاری سازمان نظام مهندسی و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، معاون و عضو شورای سازمان با حضور در دفتر فنی اداره کل منابع طبیعی با مدیر و کارشناسان بخش فنی با هدف بررسی وظایف حاکمیتی و تصدی گری سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری دیدار و گفتگو کردند.
1401/09/06
نشست مشترک پرسنل سازمان و نمایندگان مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی صدور مجوزها در شهرستان، دوم آذر ماه برگزار شد
1401/09/05
به اطلاع اعضای محترم دارای پروانه اشتغال می رساند؛ از تاریخ ۲۹ آبان ماه سالجاری، انجام دهندگان کاری که در طول هفت روز از گزینه عدم پذیرش در سامانه ارجاع کار سانکا، بیش از سه مرتبه (به صورت غیرموجه) برای کارهای ارجاعی استفاده نمایند و انجام کار را نپذیرند، تا یک ماه از تاریخ آخرین عدم پذیرش، از لیست ارجاع کار خارج خواهند شد و ارجاع کار برای انجام دهنده کار، میسر نخواهد بود.
1401/08/29
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم استان ، بر اساس ابلاغیه معاون محترم وزیر کشور در خصوص استانداردسازی کارخانجت خوراک دام، طیور و آبزیان ، اولین جلسه اجرای طرح رتبه بندی کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان در استان تشکیل شد.
1401/08/24
ایجاد امکان بارگذاری فایل امضای اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، در سامانه سانکا
1401/08/24
ضوابط اجرایی سامانه پنجره واحد مدیریت زمین که در ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی به تصویب رسیده است، با امضای محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد.
1401/08/23
ماهنامه الکترونیکی شهریور و مهر ماه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان منتشر شد
1401/08/18
ضوابط و مقررات فنی و بهداشتی مراکز نگهداری و پرورش شتر مربوط به سال 1401 ابلاغ شد
1401/08/08
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر از صدور نخستین گواهی ارتقای سلامت محصولات گیاهی در این استان خبر داد و گفت: این گواهی برای محصول گوجه فرنگی گلخانه ای در سطح 0.75 هکتار در شهرستان دیر صادر شده است.
1401/08/04
در حکمی از سوی "سیدجواد ساداتی‌نژاد" وزیر جهادکشاورزی، "شاهرخ رمضان‌نژاد" به سمت مشاور وزیر و دبیر قرارگاه امنیت غذایی منصوب شد.
1401/08/03
تمام رویکردها و راهکارهای مورد نیاز برای ارتقای سهم دانش در تولید و افزایش بهره وری، نیازمند پیش زمینه­ ها، تدارک تمهیدات لازم و همچنین زمینه‌سازی برای تحقق اثربخش می باشد. یکی از این عوامل مؤثر برای تحقق اهداف تعیین شده در بخش کشاورزی در اختیار داشتن آمار و اطلاعات مورد نیاز متولیان و فعالان بخش می باشد
1401/07/26
از ظرفیت‌های تشکل‌های بخش کشاورزی در زمینه رصد و توزیع کالاهای اساسی بخش کشاورزی باید استفاده کرد
1401/07/25
بدین وسیله به اطلاع اعضای حقیقی و حقوقی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می رساند؛ با پيگيري های مستمر انجام شد، بر اساس دستورالعمل هاي بانك مركزي، درگاه پرداخت جديد توسط شركت تجارت الكترونيك پارسيان در اختيار سازمان قرار گرفت و در سامانه سانكا نيز پياده سازي و تست پرداخت و تسويه وجوه آن نيز با موفقيت انجام شد.
1401/07/24
به منظور نظام بخشي در ساخت و احداث واحد گلخانه اي، تحقق سياست هاي مجري توسعه گلخانه هاي كشور، فراهم آوري پياده سازي استاندارها و موازين فني و مهندسي، جلوگيري از ورود و مداخله اشخاص فاقد صلاحيت، سهولت انتخاب پيمانكاران و تقويت رقابت سازنده، شرايط انتخاب پيمانكاران در سامانه سانكا فراهم شد.
1401/07/20
در نخستین اجلاس سراسری الگوی کشت محصولات کشاورزی، سند کشت محصولات استان‌ها در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ رونمایی و ابلاغ شد.
1401/07/18
بسته سیاستی حمایت از کشاورزی قراردادی گندم توسط شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی تصویب و از سوی وزیرجهاد کشاورزی و رئیس این شورا برای اجرا ابلاغ شد.
1401/07/17
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که از نظر دانش و فناوری توان اجرای الگوی کشت در کشور را داریم، گفت: ایجاد مطلوبیت و تخصیص یارانه کشت از طریق تبصره ۱۴ قانون بودجه کشور به کشاورزان از راه‌های اجرایی شدن الگوی کشت در کشور است.
1401/07/11
سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در بیانیه‌ای ضمن قدردانی از بصیرت ملت شریف ایران اسلامی در عدم همراهی با توطئه سازمان یافته استکبار جهانی و فتنه انگیزی منافقین علیه امنیت کشور در روزهای اخیر، حمایت خویش را از اقدامات مقتدرانه فرماندهی انتظامی کشور اعلام نمود .
1401/07/03
فرم تعیین پیشرفت فیزیکی حوزه طیور ابلاغ شد
1401/07/02
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی، سیاست‌های کلی برنامه هفتم را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام و با اولویت پیشرفت اقتصادی توأم با عدالت تعیین شده است، به سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ابلاغ کردند.
1401/06/23
به اطلاع اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می رساند؛ با عنایت به فراهم شدن زیرساخت ثبت اطلاعات مکانی در سامانه سانکا، در راستای ارجاع کار هوشمند و انتخاب انجام دهنگان کار واجدشرایط جهت انجام خدمت بر اساس فاصله انجام دهنده کار به محل انجام طرح به منظور سهولت و ارتقای کیفیت انجام کار، کلیه اعضای سازمان که تمایل به بهره مندی از ارجاع کار دارند، می بایست نسبت به ثبت مختصات جغرافیایی حداقل یک محل (سکونت یا فعالیت) خود اقدام نمایند.
1401/06/22
🔸پیرو راه اندازی سامانه ارجاع کار هوشمند سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، شرایط بهره مندی از ارجاع کار هوشمند، توسط سازمان مرکزی اعلام شد.
1401/06/21
دستورالعمل اجرایی صدور مجوز زنجیره ارزش محصولات زنبور عسل، توسط رییس سازمان مرکزی به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها برای اجرا ابلاغ شد.
1401/06/21
اطلاعیه قابل توجه اعضای محترم سازمان ، با عنایت به فراهم شدن زیرساخت ثبت اطلاعات مکانی در سامانه سانکا، در راستای ارجاع کار هوشمند و انتخاب انجام دهنگان کار واجدشرایط جهت انجام خدمت بر اساس فاصله انجام دهنده کار به محل انجام طرح به منظور سهولت و ارتقای کیفیت انجام کار، کلیه اعضای سازمان که تمایل به بهره مندی از ارجاع کار دارند، می بایست نسبت به ثبت مختصات جغرافیایی حداقل یک محل ( سکونت یا فعالیت ) خود اقدام نمایند. بدین منظور اعضای سازمان می توانند از طریق پروفایل عضویت، زیر سیستم عضویت، از طریق منوی ویرایش اطلاعات نسبت به ثبت مختصات جغرافیایی به انتخاب خود اقدام نمایند.
1401/06/20
به اطلاع علاقمندان و کارشناسان آبزی پروری می رساند "سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر با همکاری شرکت دریا میگوی ساحل لیان" در نظر دارد دوره آموزشی تهیه نقشه و جانمایی واحدهای آبزی پروری را برگزار نماید.
1401/06/19
رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت در توصیه ای به کارگزاران نظام، عمده‌ترین سرفصل در پیشرفت اقتصاد کشور را مسئله تولید خواندند و تأکید کردند: قاطعانه با هر عاملی که تولید را تضعیف می‌کند، مقابله کنید.
1401/06/16
🔸در راستاي توسعه سامانه يكپارچه الكترونيكي سازمان (سانكا) و با هدف اجرای عدالت در ارجاع كار کارشناسی، تسهيل و تسريع در انجام امور متقاضيان، نظارت مؤثر، ايجاد شفافيت مالي و دريافتي هاي سازمان از باب ارايه خدمات، سامانه ارجاع كار کارشناسی هوشمند در استمرار اهداف مذكور در سامانه سانكا پياده سازي شد.
1401/06/13
ماهنامه الکترونیکی مرداد ماه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان منتشر شد
1401/06/08
به اطلاع کارشناسان محترم رشته شیلات و آبزی پروری می رساند شرکت بسته بندی میگوی پرورشی لازک مستقر در منطقه ویژه شهرستان .بوشهر، جهت تکمیل کادر کارشناسی و همکاری در بخش کنترل کیفیت و آمارگیری به حداقل 6 کارشناس آماده به کار نیاز دارد.
1401/06/05
معرفی کتاب "مدیریت شبکه های آبیاری و زهکشی" نویسندگان : فاطمه پناهی و سید ابوالفضل حسینی
1401/06/05
رویداد نمایشگاهی شرکت‌های دانش‌بنیان شیلات و آبزیان با همکاری وزارت جهادکشاورزی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان شیلات ایران برگزار می‌شود
1401/05/31
جلسه پرسش و پاسخ سامانه سماک با حضور مدیران سامانه و راهبران استانی برگزار شد.
1401/05/31
فهرست به روز شده آفات، بيماري ها و علف هاي هرز مهم محصولات عمده کشاورزي، آفتکش ها و روش هاي توصيه شده جهت کنترل آنها، توسط معاونت کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور منتشر شد.
1401/05/30
با پیگیری های صورت گرفته، در راستای اعتباربخشی به پروانه اشتغال اعضای سازمان به عنوان مجوز رسمی فعالیت تخصصی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی، "نظام واگذاری تصدی های وزارت جهاد کشاورزی به بخش غیردولتی" اصلاح و یک تبصره ذیل بند مربوط به شاخص های صلاحیت موسسه مجری بخش غیردولتی جهت واگذاری تصدی ها اضافه شد.
1401/05/18
نتایج فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار سایت پرورش میگوی دیلم شمالی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر اعلام شد.
1401/05/18
ایام شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) تسلیت باد
1401/05/11
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر زمان ثبت نام در فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار سایت پرورش میگوی شیف تا پایان روز یکشنبه 23 مرداد ماه تمدید شد.
1401/05/09
ماهنامه الکترونیکی تیر ماه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان منتشر شد
1401/05/03
تعویق زمان ثبت نام از داوطلبان عضویت در شوراهای استانی و شورای مرکزی
1401/04/31
گزارش رویکردها، برنامه ها، اقدامات و دستاوردهای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان در مسیر دانش گستری و دانش بنیانی منتشر شد.
1401/04/27
لینک مستقیم فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار سایت پرورش میگو شیف http://banreo.org/SabtSarmayeGozarBushehr
1401/04/25
متقاضیان محترم ثبت نام در فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار سایت پرورش میگوی شیف می بایست تعهدنامه رسمی مطابق با فرم شماره 1 پیوست راهنمای فراخوان را در دفاتر اسناد رسمی تنظیم و در زمان ثبت نام در بخش مربوط به اعلام توان سرمایه گذاری، بارگذاری نمایند.
1401/04/24
پیرو اطلاع رسانی های قبلی اعلام می نماید؛ مهلت بهره مندی از تخفیف "پنجاه درصدی" برای تمدید عضویت فقط تا پایان تیر می باشد.
1401/04/23
با راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت نام، داوطلبان عضویت در شوراهای استانی تسهیل شد.
1401/04/21
آغاز فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار سایت پرورش میگوی شیف
1401/04/19
ضرغام حیدریه از آغاز فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار سایت پرورش میگوی شیف خبر داد.
1401/04/19
رئیس سازمان مرکزی با ارسال بخشنامه ای، ضوابط انتقال عضویت را برای اجرا به واحدهای استانی ابلاغ کرد.
1401/04/15
نظر به فراهم شدن بستر الکترونیکی لازم برای اجرای تمامی فرآیند ثبت نام، بارگذاری مدارک و بررسی پرونده و اعلام وضعیت صلاحیت داوطلبان، به منظور آمادگی بیشتر برای این رویداد مهم، ثبت نام آزمایشی داوطلبان به مدت سه روز انجام می پذیرد.
1401/04/13
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی مسئولین فنی داروخانه های گیاهپزشکی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/04/12
به گزارش روابط عمومی سنم بوشهر وبه نقل از معاونت آموزشی، فنی و پژوهشی سازمان، مجوز مرکز بین کارگاهی برای 7 مرکز توان افزایی و مهارت آموزی صادر شد.
1401/04/11
🔻قابل توجه اعضای محترم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی ✅آخرین وضعیت عضویت اعضای سازمان
1401/04/11
✅راهنمای ثبت نام الکترونیکی عضویت در شوراهای استانی
1401/04/09
به گزارش روابط عمومی سنم استان نشریه الکترونیکی خرداد ماه سال 1401 منتشر شد
1401/04/07
راهنمای ورود به سامانه عضویت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی
1401/04/07
به اطلاع کارشناسان محترم عضو می رساند با توجه به سیاسیت های سازمان در خصوص آموزش و افزایش مهارت کارشناسان عضو با استفاده از ظرفیت های موجود در بخش های مختلف کشاورزی و منابع طبیعی استان و نیز بر اساس سیاست های آموزشی جدید از آموزش های "ادبیات محور" به آموزش های "مهارت محور" مراکز مهارت آموزی در بخش های مختلف علوم دامی-گلخانه و شیلات، آماده جذب مهارت آموز و ارائه خدمات آموزشی می باشند.
1401/04/04
دوره آموزشی اصول و پرورش تکثیر میگو توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/04/03
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی تهیه طرح توجیهی فنی و اقتصادی گلخانه توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/04/03
ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی
1401/04/03
با تصمیم شورای مرکزی به مناسبت سال روز تاسیس، تخفیف "پنجاه درصدی" در تمدید عضویت برای اعضای حقیقی تا پایان تیر ماه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است.
1401/04/03
سوم تیرماه آغازِ اقدام ملی برای ایجاد نهاد حرفه ای در بخش کشاورزی و منابع طبیعی کشور و تشکیل سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی می باشد.
1401/04/03
سوم تیرماه، سالروز تأسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را گرامی می داریم.
1401/04/02
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی سیستم های اطلاعات ماهواره ای تعیین موقعیت(GPS) توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/04/01
هرگونه ثبت نام یا تمدید عضویت اعضای سازمان به صورت گروهی توسط کارکنان، عوامل واحدهای اجرایی و اعضای سازمان ممنوع می باشد. از مصادیق ثبت نام و تمدید عضویت گروهی، پرداخت خدمات مرتبط از طریق یک شماره حساب و یا انجام فرآیند آن از یک شماره IP و یا یک سیستم رایانه ای می باشد.
1401/04/01
فرآیند ششمین دوره انتخابات شوراهای استانی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی از مردادماه سال جاری آغاز می گردد
1401/03/31
🟢به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی بازدید تخصصی واحدهای دامپروری توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/03/28
سیاست های اجرایی بخش شیلات و آبزیان سال 1401 ابلاغ شد
1401/03/25
رییس شورای مرکزی دستورالعمل ششمین دوره انتخابات شورای مرکزی و شوراهای استانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را به واحدهای استانی ابلاغ کرد.
1401/03/24
سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با صدور بخشنامه ای، بر لزوم اعلام و ثبت قراردادها از سوي اعضاي سازمان، تأکید کرد.
1401/03/21
میلاد مسعود ولی نعمت ما، آقا امام رضا مبارک
1401/03/20
پیام رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در پی درگذشت فرزند برومند جناب آقای دکتر منفرد'ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان
1401/03/13
پیام رئیس و اعضاء شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در پی درگذشت فرزند برومند جناب آقای دکتر منفرد'ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان
1401/03/13
رییس سازمان مرکزی گفت: نام گذاری سال با عنوان با عنوان "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" توسط مقام معظم رهبری، فرصت بسیار مغتنمی برای تحقق جهت گیری ها، رویکردها و اهداف سازمان به عنوان نهادی با ماهیت دانشی و مردمی می باشد
1401/03/11
در راستای رسالت سازمان مبنی بر نظام بخشی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و حمایت از حقوق شاغلین حرفه ای و بهره مندان ، اعضای حقیقی و حقوقی سازمان موظفند کلیه قراردادهای مشاوره و پیمانکاری خود با اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی و دستگاههای دولتی را از زمان اخذ پروانه اشتغال، از طریق پروفایل عضویت خود، ثبت و به سازمان اعلام نمایند.
1401/03/07
به اطلاع علاقمندان دوره آموزشی پرورش پرندگان زینتی می رساند' سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در نظر دارد دوره آموزشی مذکور را برگزار نماید.
1401/03/05
ماهنامه الکترونیکی اردیبهشت ماه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر منتشر شد
1401/03/04
رییس سازمان مرکزی در گردهمایی مدیران روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان ها گفت: روابط عمومی با تبیین و تشریح سیاست ها و برنامه های سازمان، نقش تعیین کننده ای در اعتمادسازی و آگاهی بخشی ایفا می کند
1401/03/02
رییس سازمان بسیج مهندسین كشاورزی و منابع طبیعی گفت: امروز رویکرد علمی و هوشمند سازی کشاورزی گام مهمی در تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای دانش بنیان کردن کشاورزی در جامعه به شمار می رود.
1401/03/01
صدور آنی مجوز مرکز توان افزایی و مهارت آموزی کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی ویژه بهره برداران دارای پروانه بهره داری معتبر در سماک
1401/02/30
به گزارش روابط عمومی سنم استان، فرانو با همکاری و حمایت مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی تخصصی شیلاتی دکتر ایرانی برگزار می کند:
1401/02/29
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی آشنایی با بسترهای کشت بدون خاک توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/02/27
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی آفات درختان میوه توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/02/27
به مناسبت روز جهانی ارتباطات و هفته روابط عمومی، دکتر ضرغام حیدریه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر با صدور پیام تبریکی این روز را به فعالان عرصه ارتباطات تبریک و تهنیت گفت
1401/02/27
به اطلاع مسئولین محترم مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی می رساند با توجه به پی گیری های صورت گرفته از سوی سازمان جهت امکان سنجی ایجاد موسسات کاریابی شغلی تخصصی از سوی مراکز خدمات در سطح استان و تفاهمات صورت پذیرفته، به پیوست آیین نامه اجرایی قانون مجازات اشتغال به حرفه کاریابی و مشاوره شغلی جهت مطالعه و بررسی به حضورتان ارسال می گردد. شایسته است ضمن مطالعه کامل دستورالعمل و شرایط لازم و در صورتی که متقاضی راه اندازی موسسه کاریابی در شهرستان محل فعالیت خود هستید، مراتب را ظرف مدت 3 روزکاری طی نامه به دبیرخانه سازمان اعلام نمایید.
1401/02/25
به گزارش روابط عمومی سنم استان در راستای اشاعه دانش و حمایت از مهندسان کشاورزی و منابع طبیعی دارای مجوز رسمی فعالیت و پروانه اشتغال به خصوص برای مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی مسقر در روستاها به عنوان صاحبان دانش و فناوری، پیگیری های لازم جهت دریافت تسهیلات از محل بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 1400 صورت پذیرفت.
1401/02/25
به اطلاع اعضاء محترم می رساند با توجه به شرایط نامناسب کرونایی که منجر به عدم برگزاری دوره آموزشی تهیه نقشه واحدهای دام و طیور در اواخر سال گذشته گردید، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در نظر دارد دوره آموزشی مذکور را بصورت حضوری برگزار نماید.
1401/02/23
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: طرح مردمی سازی یارانه ها با انتقال منافع ارز ترجیحی از گروه اندک و حداقلی حلقه های اول در تولید کالا و خدمات، به آحاد مردم به عنوان حلقه آخر خریدار و مصرف کننده کالا و خدمات، می تواند خاصیت زیانبار رانت و فساد زایی آن را از بین ببرد و سهم بهره‌مندی مردم از منافع آن بیشتر شود.
1401/02/23
سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در نظر دارد بمنظور پیگیری متمرکز امور مالی و مالیاتی اعضاء حقیقی و حقوقی خود، نسبت به معرفی شرکت و یا فردی متخصص و دارای صلاحیت ( به عنوان مرکز معتمد) اقدام نماید.
1401/02/23
به گزارش روابط عمومی سنم استان با همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، پارک علم و فناوری و گروه پژوهشی مستقل آبزیان گرمسیری دانشگاه آزاد اسلامی، اولین رویداد مشترک جلبک و مشتقات آن برگزار می گردد.
1401/02/21
در راستای رسالت دانش گستری سازمان و بمنظور ایجاد شبکه غیردولتی پایدار و کارآمد، در جهت فراهم آوری زمینه دسترسی فیزیکی و اقتصادی آسان به دانش استقرار مراکزخدمات درکنار تولیدکنندگان جزء برنامه های اولویت دار سازمان می باشد که علاوه بر توسعه کمی مراکز، پراکنش و پوشش متناسب در سطح شهرستان، بخش و دهستان حائز اهمیت است.
1401/02/17
در راستای توسعه شهرک های کشاورزی با اولویت بخش خصوصی، تفاهم نامه همکاری فیمابین شرکت شهرک های کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور امضاء و مبادله شد.
1401/02/16
عید سعید فطر بر تمامی مسلمانان جهان مبارک باد
1401/02/13
شماره جدید ماهنامه الکترونیکی مربوط به فرودین ماه سال 1401 منتشر شد
1401/02/06
برنامه انتقال و بکارگیری دانش در محیط های کشاورزی
1401/02/03
سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان سازمانی دانشی، در دوره پنجم فعالیت خود، با رویکردی دانش محور، حمایت و پشتیبانی از نوآوران، کارآفرینان، نوآفرین ها و صاحبان ایده و فعالین امر دانش گستری و انتقال و اشاعه و به کارگیری دانش و فن آوری های جدید در بخش کشاورزی را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.
1401/02/01
فرآیند نظارت فنی بر تولید و ارتقای سلامت محصولات گیاهی و ثبت گزارش فرآیند تولید توسط مسؤولین فنی واحدهای گلخانه ای در سامانه سانکا، با حضور راهبران استاني مسئولين فني گلخانه به صورت مجازی تبیین و تشریح شد.
1401/02/01
دستورالعمل اجرایی محافظت از زنبور عسل در برابر سمپاشی باغات و مزارع توسط مدیرکل دفتر پیش آگاهی و کنترل عوامل خسارت زای سازمان حفظ نباتات کشور ابلاغ شد.
1401/02/01
دوره آموزشی شرایط ورود به پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد
1401/01/29
باتوجه به الزام ثبت درخواست صدور کلیه مجوز ها و پروانه ها از طریق درگاه ملی صدور مجوز ها به آدرس G4B.ir، از این پس درخواست های صدور پروانه اشتغال به کار مسئول فنی واحدهای گیاه‌پزشکی، پروانه اشتغال، مرکز فعالیت حرفه ای، مرکز فنی و تخصصی مهارت آموزی، کارشناسان ماده 32 از طریق درگاه مذکور ثبت درخواست می شوند و متقاضیان جهت ثبت درخواست باید به سامانه درگاه ملی مجوز ها مراجعه و شروع به ثبت درخواست نمایند.
1401/01/24
یک شرکت جهت راه اندازی نمایندگی فروش محصولات کشاورزی و تکمیل کادر کارشناسی در شهرستان بوشهر به یک متخصص با ویژگی های ذیل نیازمند است.
1401/01/24
به اطلاع کارشناسان محترم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر می رساند: وب سرویس استعلام شماره تلفن همراه کارشناسان و لزوم مالکیت آن، از تاریخ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ در سامانه سانکا عملیاتی شده و از این پس شماره تلفن همراه کارشناسان سازمان پس از ورود به سامانه سانکا، توسط سامانه سماوا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد بررسی قرار می گیرد.
1401/01/16
🌐به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی کشت و پرورش جلبک اسپیرولینا توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/01/13
ماهنامه الکترونیکی اسفند ماه 1400 نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر منتشر شد
1401/01/13
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری گیاهان دارویی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد.
1401/01/09
🌐به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی تغذیه بهینه گوجه فرنگی در مزارع توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد
1401/01/08
رییس سازمان مرکزی طی ابلاغیه ای، نقش و رسالت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را در تحقق شعار توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين تبیین و ابلاغ کرد.
1401/01/06
پیام نوروزی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر
1401/01/01
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر زمان ثبت نام در فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار سایت پرورش میگوی دیلم شمالی تا پایان روز یکشنبه مورخ 29 اسفند ماه تمدید شد .
1400/12/25
به گزارش روابط عمومی سنم استان، بنا به دعوت و اطلاع رسانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان جلسه مجمع عمومی سازمان در ساعت ۹ صبح روز سه شنبه مورخ 24 اسفندماه در محل سالن شماره یک سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تشکیل گردید.
1400/12/24
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی امکانسنجی طرح های سرمایه گذاری با استفاده از نرم افزار کامفار توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر   برگزار می گردد
1400/12/22
به گزارش روابط عمومی سنم استان، سی و هشتمین جلسه شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در دوره پنجم برگزار شد.
1400/12/21
به گزارش روابط عمومی سنم استان دکتر امین آرچین عضو شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر به عضویت کارگروه تخصصي تغذیه طیور انجمن علمی دانشجویان علوم دامی دانشگاه ارومیه منصوب شد.
1400/12/18
به گزارش روابط عمومی سنم استان نخستین شماره از ماهنامه الکترونیکی سازمن مربوط به سال دوم منتشر شد
1400/12/16
به گزارش روابط عمومی سنم استان، نخستین شماره از ماهنامه الکترونیکی سازمان مربوط به سال دوم منتشر شد.
1400/12/15
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر ثبت نام در فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار سایت پرورش میگوی دیلم شمالی مطابق با برنامه اعلامی از امروز مورخ 1400/12/11 آغاز شد.
1400/12/11
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنم استان، به منظور ارائه گزارش عملکرد سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان؛ مجمع عمومی سال 1399 برگزار می گردد.
1400/12/10
پنج اسفندماه سالروز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس بر جامعه مهندسین مبارک باد
1400/12/05
به گزارش روابط عمومی سنم استان براساس مصوبه شورای مرکزی به مناسبت روز مهندسی، تخفیف "پنجاه درصدی" در تمدید عضویت برای اعضای حقیقی تا پایان اسفند 1400در نظر گرفته شده است.
1400/12/05
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی ترسیم نقشه های دام و طیور توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر با همکاری مرکز توسعه علوم و فنون کاربردی بهدام گستر برگزار می گردد
1400/12/03
دوره آموزشی پیوند درختان میوه توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد
1400/12/02
در راستاي اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق و توسعه کشاورزی و صنایع کوچک روستایی براي بهبود اشتغال، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با رويکردي متفاوت و جديد، طرح توليد و اشتغال مردم بنيان (تام) را با هدف بهره گیری از سرمایه های خرد مردمی (که قابلیت استفاده در پروژه های بزرگ را ندارند) و ايجاد اشتغال مفيد و موثر بر اساس قابليت ها، توانمندي ها و ظرفيت هاي مناطق مختلف کشور، در دستور کار قرار داده است.
1400/12/01
به گزارش روابط عمومی سنم استان دوره آموزشی اتوکد توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد
1400/12/01
ماهنامه الکترونیکی دی ماه سال 1400 منتشر شد
1400/11/17
دوره آموزشی بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد
1400/11/12
دهه فجر مبارک باد
1400/11/12
به گزارش روابط عمومی سنم استان، زینب نوروزی مجری مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی شماره 6 سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، به منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه پرورش طیور در جلسه ای که با حضور فرماندار شهرستان و سایر ادارات مرتبط برگزار گرديد، شرکت نمود.
1400/11/11
اعطای کد نمایندگی رسمی بیمه کوثر 5سال کارمزد(حقوق)برای هر بیمه شماره تماس 09177771096 واتس آپ 09172671175 از طریق واتساپ ارتباط حاصل فرمایید
1400/11/10
به گزارش روابط عمومی سنم استان مهندس شاپور رضایی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی شماره یک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با مدیریت مهندس محمد بنویی واقع در شهرستان عسلویه بازدید کرد.
1400/11/10
دوره آموزشی فرآوری گیاهان دارویی به صورت آنلاین برگزار می گردد
1400/11/06
دوره آموزشی تولید و پرورش قارچ گانودرما بصورت آنلاین برگزار می گردد
1400/11/06
دوره آموزشی اصول پرورش قارچ دکمه ای بصورت حضوری و آنلاین برگزار می گردد
1400/11/06
به گزارش روابط عمومی سنم استان، سی و هفتمین جلسه شورای سازمان، روز سه شنبه پنجم بهمن ماه 1400 با حضور رییس سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.
1400/11/05
به گزارش روابط عمومی سنم استان، در راستاي گراميداشت مقام شامخ زن و روز مادر از بانوان شاغل در مجموعه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تجليل شد .
1400/11/03
 دوره آموزشی تفسیر عکس های هوایی بصورت حضوری و آنلاین برگزار می گردد
1400/11/03
خجسته سالروزمیلاد فرخنده گل یاس نبی، کوثر قرآن مجید،مادر سادات زمین، فخر ملک حضرت زهرای بتول و بزرگداشت مقام زن و روز مادر مبارک باد
1400/11/02
به گزارش روابط عمومی سنم استان رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان از هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران بازدید کردند.
1400/11/02
به گزارش روابط عمومی سنم استان، نخستین جلسه حضوری کمیته راهبری مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی با حضور رئیس و همکاران ستادی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در روز سه شنبه بیست و هشتم دیماه برگزار شد.
1400/10/28
اینفوگراف طرح سهم بری دانش از تولید کشاورزی در ایران (سدات)
1400/10/26
رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به سازمان نظام مهندسی استان ها، بر اجرای صحیح نظامات و انجام امور محوله با ماهیت خدمات عمومی توسط مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی به منظور ارتقای سلامت اجرایی و اداری، تأکید کرد.
1400/10/22
به گزارش روابط عمومی سنم استان در راستای اشاعه دانش و اطلاعات کشاورزی و ورود دانش فنی به عرصه های تولید و به منظور افزایش کمی و کیفی تولید و عملکرد در واحد سطح، تفاهم نامه همکاری مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی شماره یک سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر با مدیریت مهندس محمد بنویی در شهرستان عسلویه با شرکت پتروشیمی پروپیلن جم در راستای مشاوره و اجرای فضای سبز منعقد شد.
1400/10/22
با توجه به اهمیت درج اطلاعات همسان فی مابین بانک اطلاعات سیاح بانک و اطلاعات سامانه سانکا و الزام سازمان مرکزی در خصوص بارگذاری پرینت اطلاعات درج شده در بانک اطلاعاتی سیاح در کارتابل عضویت، خواهشمند کلیه اعضا تصویر مستند مذکور را در بخش مدارک و مستندات بارگذاری نمایند.
1400/10/22
رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به رییس سازمان ملي استاندارد ايران، الزام داشتن پروانه اشتغال براي مديران كنترل كيفي فراورده هاي كشاورزي را خواستار شد.
1400/10/21
در راستای انجام رسالت گسترش و اشاعه دانش و اطلاعات جدید و نفوذدهی بیشتر دانش در بخش کشاورزی، "نظام اجرایی سهم بری دانش از تولید در کشاورزی ایران (سدات) توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور تدوین و منتشر شد.
1400/10/21
رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست، الزام داشتن پروانه اشتغال براي انجام خدمات حرفه اي در حوزه محيط زيست را خواستار شد.
1400/10/18
به گزارش روابط عمومی سنم استان یازدهمین ماهنامه الکترونیکی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر صادر شد.
1400/10/14
به گزارش روابط عمومی سنم بوشهر و به نقل از معاونت آموزشی، فنی و پژوهشی سازمان، دوره آموزشی تخصصی کارشناسان بازدید کننده شیلات با حضور جمعی از دانش آموختگان رشته آبزی پروری برگزار شد.
1400/10/12
هشتمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی تهران در تاریخ ۱۴ الی ۱۷ دی ماه امسال در محل مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو تهران با حضور ۱۰۵ شرکت تولیدکننده سموم، کودهای شیمیایی، بذر اصلاح شده و کود های آلی و زیستی کشور برگزار خواهد شد.
1400/10/11
به گزارش روابط عمومی سنم استان، در اجرای ماده ۲ قانون افزایش بهره وری در دهستان ها به منظور تخصصی کردن فرآیند تولید محصولات کشاورزی نخستین مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی در روستای طلحه از توابع شهرستان دشتستان به نام مهندس مریم کارگر صادر شد.
1400/10/10
گزارش عملکرد هویت گذاری دام مربوط به آذر1400
1400/10/09
به گزارش روابط عمومی سنم استان نمایندگی شرکت(URS) United Registrar Systems در حوزه ی جذب پروژه های آموزشی، مشاوره سازمانی و ثبت و صدور گواهینامه های بین المللی ISO در استان بوشهر به شرکت فنی مهندسی نواندیشان محیط پاک اعطا شد.
1400/10/09
گزارش عملکرد صدور مجوزها آذرماه 1400
1400/10/08
دوره آموزشی اصول مدیریت گلخانه توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد
1400/10/04
رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به معاون امور شهرداري سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، الزام داشتن پروانه اشتغال براي انجام خدمات حرفه اي بخش كشاورزي و منابع طبيعي را خواستار شد.
1400/10/04
به اطلاع فارغ التحصیلان رشته منابع طبیعی با گرایش امور مرتع می رساند، شرکت مهندسین مشاور امید خاک پارس، جهت تکمیل کادر کارشناسی خود به یک نفر کارشناس(آقا) نیاز دارد. خواهشمند است متقاضیان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09177203291 جناب آقای دکتر دارابی تماس حاصل نمایند.
1400/09/30
شرکت جی لیان جی با اتکا به توانایی فنی و نیروی متخصص خود، توانائی تولید سازه‌های مدرن گلخانه‌ای را دارا می‌باشد.
1400/09/30
✅ دوره آموزشی طراحی و اجرای بام سبز  توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد 🗓️ زمان برگزاری: 14 و 15 دی ماه 1400 📚 مدرس: خانم دکتر ستاره شیخیانی 🔰از علاقه مندان آموزش در این حوزه دعوت می گردد جهت ثبت نام به آدرس های زیر مراجعه کنند. ▶️لینک ثبت نام برای غیراعضا: https://lms.agrieng.org/ ▶️ثبت نام اعضا: https://sanka.agrieng.org/
1400/09/28
دوره آموزشی کارشناسان بازدید کننده شیلات برگزار می گردد
1400/09/22
پلنتاریوم نوعی آکواریوم است که در آن گیاهان زینتی و تزئین شده به کار رفته و در واقع ایجاد یک اکوسیستم طبیعی می ‌باشد که هم‌زمان از آب، گیاهان، جلبک و حتی جاندارانی چون ماهی ‌ها استفاده می‌شود.
1400/09/20
ثبت نام بیمه تکمیلی درمان ویژه پرسنل، اعضا و بهره بردارن سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی
1400/09/17
از کليه اعضاي محترم دعوت به عمل مي آيد با تمدید کارت عضویت خود جهت شرکت در مجمع عمومی سالانه برنامه ریزی فرمایند.
1400/09/16
دهمین ماهنامه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر منتشر شد
1400/09/14
سی و ششمین جلسه شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار شد
1400/09/13
✅دوره آموزشی آیین نگارش مکاتبات اداری توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد
1400/09/12
چهارشنبه دهم آذر ماه ۱۴۰۰ «ضرغام حیدریه» رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر و جمعی از کارشناسان کشاورزی از نمایشگاه خرما و صنایع وابسته در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان بوشهر بازدید کردند.
1400/09/11
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر، سومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خرما و صنایع وابسته با ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فنی مربوط به محصولاتی از جمله خرما و صنایع وابسته در استان برگزار می گردد.
1400/09/08
دوره آموزشی کاداستر و رفع تداخل آن توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد
1400/09/07
مجمع عمومی سال 1399 سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور توسط سازمان مرکزی برگزار می شود.
1400/09/02
در نشست مشترک روسای سازمان‌های امور اراضی و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، رییس سازمان امور اراضی از سه تصمیم مهم برای تسهیل صدور مجوز واحدهای تولیدی و اجرای جهش تولید در بخش کشاورزی خبر داد.
1400/09/01
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان از صدور اولین کارت شناسایی واحد آبزی پروری غیر صنعتی در زمینه تولید ریز جلبک کشور در استان بوشهر خبر داد.
1400/08/27
🌐به گزارش روابط عمومی سنم بوشهر، دو مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در شهرستان های دیر و دشتستان با مدیریت مهندس میکائیل نوروزی و امید محمدی افتتاح و آغاز بکار کرد.
1400/08/26
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر، نمایشگاه توانمند سازی و حمایت از شرکت های منطقه عسلویه با موضوع تامین عمومی و تخصصی شرکت های پتروشیمی عسلویه با ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فنی مربوط به منطقه جنوب استان برگزار می گردد.
1400/08/24
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر، نمایشگاه توانمند سازی و حمایت از شرکت های منطقه عسلویه با موضوع تامین عمومی و تخصصی شرکت های پتروشیمی عسلویه با ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فنی مربوط به منطقه جنوب استان برگزار می گردد.
1400/08/24
به گزارش روابط عمومی سنم استان سومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خرما و صنایع وابسته استان بوشهر از تاریخ 9 الی 12 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان بوشهر برگزار میگردد.
1400/08/23
به استحضار می رساند، با توجه به رویکرد متولیان امر در زمینه ایجاد اشتغال برای جوانان و در راستای رایزنی صورت گرفته به منظور سهامدار نمودن اعضاء سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان در یکی از پروژه های کلان آبزی پروری که به صورت مشارکتی اجرا خواهد شد، نظرسنجی ذیل در حال انجام می باشد. لذا خواهشمند است جهت برآورد مناسب و برنامه ریزی صحیح، در نظر سنجی مورد نظر مشارکت نمایید
1400/08/22
به اطلاع اعضای حقیقی و حقوقی می رساند؛ بر اساس بخشنامه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، در راستای رسالت سازمان مبنی بر نظام بخشی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و حمایت از حقوق شاغلین حرفه ای و بهره مندان از خدمات ایشان از طریق ایجاد شفافیت و عدالت اقتصادی، اعضای حقیقی و حقوقی سازمان موظفند؛
1400/08/20
به گزارش روابط عمومی سنم استان، ضرغام حیدریه، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان از صدور نخستین مجوز تکثیر و پرورش صدف خوراکی در استان بوشهر خبر داد و گفت: از مهمترین اهداف پرورش این گونه آبزی، تکثیر و پرورش صدف با کاربردهای غذایی و دارویی، استفاده از آن در مزارع پرورش میگو و فاضلاب شهری بمنظور کمک به تصفیه پساب خروجی آن ها، کاهش آلودگی آب برای ورود به دریا، ارزآوری از صادرات محصولات و ... می باشد.
1400/08/19
سامانه اعلام تخلفات سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران با شعار نظارت همگانی، کارآمدی سازمانی راه اندازی شد.
1400/08/16
شیوه نامه اجرایی بند الف تبصره (۱۸) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ بخش کشاورزی ابلاغ شد
1400/08/15
ماهنامه مهر ماه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر منتشر شد
1400/08/08
میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و امام صادق علیه السلام را تبریک و تهنیت عرض می نمائیم
1400/08/01
ضرغام حیدریه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر از صدور نخستین فروشگاه آفت کش نباتی در بخش شنبه و طسوج با مدیریت یوسف نوذری خبر داد.
1400/08/01
راهنماي راه اندازي محل فعاليت حرفه اي مهندسين كشاورزي و منابع طبيعي توسط مجری توسعه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی تدوین شد.
1400/08/01
مزایای اجرای قراردادهای انتقال و اشاعه دانش و فناوری های جدید
1400/07/26
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر از صدور بیش از 75 فقره مجوز آغاز روند سرمایه گذاری در بخش های مختلف کشاورزی اعم از ایجاد گلخانه، پرورش قارچ، دام و طیور، آبزی پروری و ... با پیش بینی سرمایه گذاری دو هزار و هشتصد میلیارد ریال و اشتغال زایی بیش از 400 نفر طی شش ماهه اول سالجاری خبر داد.
1400/07/25
بسته سیاستی حمایت از کشاورزی قراردادی گندم
1400/07/25
دستورالعمل پرداخت پاداش بهره وری و یارانه دانش و فناوری های کاربردی برای گندم کاران کشاورزی قراردادی توسط وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ شد.
1400/07/24
آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) مبارک باد
1400/07/24
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر، بیستمین نمایشگاه بین المللی دام و طیور تهران با ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فنی مربوط به تغذیه دام و طیور در حال برگزاری است.
1400/07/20
دوره آموزشی تهیه طرح های زیست محیطی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزاری می گردد
1400/07/19
هشتمین ماهنامه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر منتشر شد
1400/07/19
به مناسبت گرامیداشت هفته دامپزشکی، روز چهارشنبه چهاردهم مهرماه سال جاری رئیس و جمعی از اعضای شورای سازمان نظام مهندسی کشارزی و منابع طبیعی با حضور در نظام دامپزشکی استان با دکتر عبدالمجید کوثری رئیس نظام دامپزشکی استان دیدار و گفتگو کردند.
1400/07/18
به اطلاع فارغ التحصیلان رشته منابع طبیعی با گرایش امور مرتع، آبخیز، بیابان و جنگل می رساند، شرکت تعاونی فراگیر منابع طبیعی و آبخیزداری ،  جهت تکمیل کادر کارشناسی خود به یک نفر کارشناس کشاورزی رشته منابع طبیعی با حداقل دو سال سابقه کار مرتبط نیاز دارد. خواهشمند است متقاضیان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر و جذب با شماره 09360521200 تماس حاصل نمایند.
1400/07/17
به اطلاع به اطلاع فارغ التحصیلان رشته منابع طبیعی با گرایش امور مرتع، آبخیز، بیابان و جنگل می رساند می رساند، شرکت تعاونی فراگیر منابع طبیعی و آبخیزداری ،  جهت تکمیل کادر کارشناسی خود به یک نفر کارشناس کشاورزی رشته منابع طبیعی با حداقل دو سال سابقه کار مرتبط نیاز دارد
1400/07/16
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان فراگیرترین نهاد مردمی و دانشی در بخش کشاورزی آماده نقش آفرینی در برنامه های دولت سیزدهم در احیای ماموریت‌های جهادسازندگی به ویژه در بخش کشاورزی می باشد.
1400/07/14
گذراندن دوره مهارت آموزی بستر افزایش تولید و ارتقای بهره برداری واحدهای تولیدی را فراهم می کند
1400/07/12
دوره آموزشی آشنایی با انواع بذر گوجه فرنگی و ویژگی های آن برگزار می گردد ؛ از علاقه مندان اموزش در این حوزه دعوت می گردد جهت ثبت نام به ادرس های زیر مراجعه کنند. لینک ثبت نام برای غیراعضا: https://lms.agrieng.org/ ثبت نام اعضا: https://sanka.agrieng.org/
1400/07/11
جذب همکار در مرکز خدمات غیر دولتی تخصصی محیط زیست در شهر خورموج
1400/07/11
رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به رؤسای سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان ها، فراهم آوردن زمینه اجرای قراردادهای انتقال و اشاعه دانش و فن آوري در بخش كشاورزي با محوریت صاحبان دانش و فن آوری و اشاعه دهندگان آن، را خواستار شد.
1400/07/11
شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی برای اولین بار در بخش کشاورزی اختصاص یارانه دانش و فناوری در تولید گندم را تصویب کرد.
1400/07/08
رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به رییس قوه قضائیه، فراهم شدن زمینه بهره گیری از خدمات کارشناسان ماده (۳۲) سازمان نظام مهندسی کشاورزی (کارشناسان رسمی) را از طریق بارگذاری اطلاعات  این کارشناسان در سامانه مدیریت پرونده قضایی (سمپ) خواستار شد.
1400/07/07
دوره آموزشی بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی برگزار می گردد ؛ از علاقه مندان اموزش در این حوزه دعوت می گردد جهت ثبت نام به ادرس های زیر مراجعه کنند. لینک ثبت نام برای غیراعضا: https://lms.agrieng.org/ ثبت نام اعضا: https://sanka.agrieng.org/
1400/07/07
جلسه هم اندیشی مجریان توسعه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی به صورت منطقه ای با حضور نماینده سازمان مرکزی و استان های بوشهر، کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری، هرمزگان و فارس و گلستان (به عنوان میهمان) بصورت آنلاین و برخط برگزار شد.
1400/06/30
به گزارش روابط عمومی سنم بوشهر مصاحبه تخصصی متقاضیان دریافت پروانه مسئول فنی واحدهای گیاهپزشکی انجام شد.
1400/06/28
گذراندن دوره مهارت آموزی موجب ایجاد ظرفیت های خود اشتغالی در بخش شیلات و آبزی پروری شده است
1400/06/27
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در نامه خود به وزیر جهادکشاورزی مطرح کرد: اعطای مشوق‌های مادی و معنوی به نهاده “دانش” موجب ارتقای بهره‌وری و افزایش ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی می‌شود.
1400/06/25
نظر به بروزرسانی وبسایت سازمان و انتشار ماهنامه الکترونیکی و با هدف ارتقاء سطح کیفی بهره وری در بخش کشاورزی استان، این سازمان در نظر دارد مقالات، نوشتارها، کلیپ ها و ... علمی و آموزشی کارشناسان عضو سازمان را منتشر نماید.
1400/06/21
به گزارش روابط عمومی سنم استان، در اجرای ماده ۲ قانون افزایش بهره وری در دهستان ها به منظور تخصصی کردن فرآیند تولید محصولات کشاورزی سومین مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی در روستای گورک محمد رحیمی به نام مهندس کبری عبدالهی صادر شد.
1400/06/21
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار موافقت کردند.
1400/06/17
مقاله “نقش بیمه بر عملکرد تولیدی مرغ های گوشتی استان بوشهر” نوشته مهندس امین آرچین در نهمین کنگره ملی و اولین گنکره بین المللی علوم دامی ایران پذیرش و چاپ شد
1400/06/13
رییس سازمان مرکزی با ارسال نامه ای به مديرعامل صندوق بيمه كشاورزي، ملاک عمل قرار گرفتن پروانه اشتغال معتبر از سوی شخص ارائه دهنده خدمت در بهره مندی از خدمات تخصصی مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی را خواستار شد.
1400/06/10
شماره جدید ماهنامه الکترونیکی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان مربوط به مرداد ماه 1400 منتشر شد
1400/06/09
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر نخستین جلسه کمیته استانی هماهنگی صدور مجوز و پروانه های گیاهپزشکی در سال 1400 با حضور معاون بهبود تولیدات گیاهی، مدیر حفظ نباتات و مدیر امور حقوقی سازمان جهاد کشاورزی، نماینده واحدهای گیاهپزشکی و رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی برگزار گردید.
1400/06/08
🟪در صورتی که تاکنون نسبت به ثبت رتبه قدیمی خود در سامانه سانکا اقدام نکرده اید تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۱۵ شهریور امکان ثبت در سامانه وجود دارد. 🟣در غیر اینصورت رتبه شما حذف و درخواست شما طبق شیوه نامه جدید محاسبه خواهد شد.
1400/06/08
در راستای رسالت سازمان مبنی بر نظام بخشی مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و حمایت از حقوق شاغلین حرفه ای و بهره مندان از خدمات ایشان از طریق ایجاد شفافیت و عدالت اقتصادی، اعضای حقیقی و حقوقی سازمان موظفند کلیه قراردادهای مشاوره و پیمانکاری خود با اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی و دستگاههای دولتی را از زمان اخذ پروانه اشتغال، از طریق پروفایل عضویت خود، ثبت و به سازمان اعلام نمایند. ضمنا امکان ثبت عدم فعالیت برای آن دسته از اعضایی که قرارداد ارائه خدمات با بخش خصوصی و دولتی نداشتند نیز در سامانه فراهم می باشند.
1400/06/07
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر: در راستای ابلاغ سیاست های اجرایی بخش طیور در سال ۱۴۰۰، نخستین مجوز پرورش مرغ گوشتی استان در سال 1400، صادر گردید.
1400/06/06
اینفوگراف صدور مجوزهای مرداد ماه ۱۴۰۰
1400/06/02
«اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ»
1400/05/26
به گزارش روابط عمومی سنم استان بوشهر، مجوز بهره برداری از نخستین طرح پرورش ماهی در قفس به ظرفیت 250 تن در شهرستان گناوه صادر شد
1400/05/24
ویژه نامه "خیرین اجتماعی-آموزشی" مشتمل بر گفتگوهای اختصاصی سنم با برخی مدیران مراکز توان افزایی و مهارت آموزی و مهارت آموزان موفق در مناطق مختلف کشور می باشد. هدف این ویژه نامه معرفی مدیران مراکز توان افزایی و مهارت آموزی همکار سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان "خیرین اجتماعی-آموزشی" به جامعه کشاورزی کشور و تبیین اثرات حضور و فعالیت آنها در ارتقای توانمندی های حرفه ای دانش آموختگان بخش کشاورزی می باشد.
1400/05/23
در راستای آشنایی با نحوه ردیابی و پایش بیماری های گیاهی با روش های نوین و مدیریت این عوامل در قالب مبارزه تلفیقی معاونت کنترل آفات سازمان حفظ نباتات، کارگاه آموزشی مدیریت تلفیقی بیماری شانکر باکتریایی گوجه فرنگی را در روز سه شنبه مورخ 1400/5/19 از ساعت 10 تا 12 به صورت ویدئو کنفرانس برگزار میکند.
1400/05/18
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان، دکتر ضرغام حیدریه، رئیس سازمان ، با صدور پیامی فرارسیدن هفدهم مردادماه، روز خبرنگار، را تبریک گفت.
1400/05/17
دکتر ضرغام حیدریه رییس سازمان ، در حکمی مهندس مجید شریعت زاده را بعنوان مشاور خود در امور اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منصوب کرد.
1400/05/17
دوره آموزشی کاربردی اصول و مبانی نقشه برداری و آشنایی با اسناد مالکیتی در کشور به همت دفتر مجری امور شاغلین حرفه ای و معاونت آموزشی و فنی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور ویژه مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی با اعطای گواهینامه آموزشی معتبر برگزار می گردد.
1400/05/15
شماره جدید نشریه مربوط به تیر ماه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر منتشر شد
1400/05/12
عید غدیر، سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصایت و ولایت امیر المومنین علیه السلام بر پیروان ولایت خجسته باد.
1400/05/06
سیاست های اجرایی مربوط به تشویق و حمایت از کار آفرینان پیشرو توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.
1400/05/05
فرهنگستان علوم اقدام به برگزاری هفتمین دوره انتخاب و تجلیل از مهندسان برجسته کشاورزی و منابع طبیعی منتخب در سال 1400 نموده است. کلیه متقاضیان و افراد شاخص استانی دارای مدارک و مستندات مورد نیاز جهت معرفی به فرهنگستان علوم مطابق با ضوابط و فایل پیوست ، حداکثر تا تاریخ 13مرداد 1400 درخواست خود را به این سازمان ارائه نمایند.
1400/05/05
به کار گیری هرس کاران و پیوندکاران مجرب به منظور نوسازی و اصلاح باغات
1400/05/05
✅ توقف اجراي رأي هيأت عمومي ديوان عدالت اداري
1400/05/04
گزارش هویت گذاری تیر ماهنامه 1400
1400/05/03
اینفوگراف صدور مجوزهای تیر ماه 1400
1400/05/03
اینفوگراف عضویت و ارجاع کار تیر ماه ۱۴۰۰
1400/05/03
معرفی مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی دانش محور
1400/04/31
عید سعید قربان مبارک باد
1400/04/30
دوره آموزشی تفسیر عکس های هوایی به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی با ظرفیت محدود برگزار می شود.
1400/04/29
دوره آموزشی مدیریت گیاهان انگل سس و گل جالیز توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر برگزار می گردد
1400/04/28
دوره آموزشی تضمین کیفیت برگزار می گردد
1400/04/26
🌐صدور 30مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در بیست هفته
1400/04/22
جلسه هماهنگی مدیران صدور مجوز بوشهر ، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد و فارس با همکاران ستادی سازمان مرکزی بصورت برخط برگزار شد
1400/04/22
به اطلاع کارشناسان محترم عضو می رساند با توجه به سیاست های سازمان در خصوص آموزش و افزایش مهارت کارشناسان عضو با استفاده از ظرفیت های موجود در بخش های مختلف کشاورزی و منابع طبیعی استان و نیز مطابق راهبرد مهارت محور نمودن آموزش ها، مراکز توان افزایی و مهارت آموزی در بخش های مختلف علوم دامی، گلخانه و شیلات، آماده جذب مهارت آموز و ارائه خدمات آموزشی می باشند.
1400/04/20
ضرغام حیدریه رئیس سازمان و عضو شورای سازمان مرکزی در دیدار با رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور گفت: سیاست ها و برنامه های بخش کشاورزی می بایست بگونه ای باشد که موجبات هماهنگی و تعامل مابین تشکل های بخش کشاورزی را فراهم آورد و در نهایت حمایت کننده و هدایت کننده تولید باشد.
1400/04/19
به گزارش روابط عمومی سازمان با عنایت به ضرورت هماهنگی بیشتر و به منظور بازآموزی و رفع اشکال کارشناسان دام وطیور، جلسه بازآموزی کارشناسان و کاربران سامانه سانکا با حضور کارشناسان استانی و تدریس خانم مهندس کریمی زاده بصورت بر خط برگزار شد.
1400/04/17
وبینار آموزشی پرورش فوق متراکم میگو در سیستم گلخانه ای "توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر" با حضور مدرسین بین المللی با ترجمه همزمان برگزار می گردد.
1400/04/15
رییس سازمان مرکزی در نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: برای انجام فعالیت های مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشتن پروانه اشتغال معتبر ضروری می باشد.
1400/04/14
📰 شماره جدید نشریه سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر منتشر شد
1400/04/11
بیش از1000 نفر روز در دوره های آموزشی سازمان در خرداد ماه شرکت نموده اند
1400/04/05
پانزدهمین داروخانه گیاهپزشکی در شهرستان دیر ساماندهی و افتتاح شد.
1400/04/04
سوم تیر، بیستمین سالروز تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گرامی باد
1400/04/03
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر گفت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان به عنوان مجری جدید، سرعت هویت گذاری دام در استان را افزایش داده است.
1400/04/02
مطابق گزارش حاصله از سامانه جامع هویت گذاری دام استان،گزارش هویت گذاری خرداد ماهنامه 1400 اعلام شد
1400/04/01
اینفوگراف صدور مجوزهای خرداد ماه 1400
1400/04/01
اینفوگراف عضویت و ارجاع کار خرداد ماه ۱۴۰۰
1400/04/01
نظام بخشي و اعتلاي حرفه هاي مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي، حفظ و حمايت از حقوق مهندسين، حفظ و حمايت از حقوق بهره مندان از خدمات حرفه اي آنان و جلوگيري از مداخله اشخاص فاقد صلاحيت حرفه اي در امور مرتبط با كشاورزي از برنامه هاي مورد نظر در دفتر امور شاغلین حرفه ای است که با رویکرد جدیدی در سازمان شکل گرفته است.
1400/03/30
چهاردهمین داروخانه گیاهپزشکی در شهرستان دشتستان ساماندهی و افتتاح شد.
1400/03/27
🌱" دوره آموزشی مسیولین فنی داروخانه های گیاهپزشکی" ​توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر بصورت آنلاین برگزار می گردد. 📌لینک ثبت نام:lms.agrieng.org   🔰استاد دوره: مهندس محمد جعفر رشیدی 🌀جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۲_۰۷۷۳۳۳۳۶۷۹۰  (ارتباط تلفنی) و شماره ۰۹۱۷۳۷۲۸۸۴۹ (واتساپ) تماس حاصل فرمائید.
1400/03/26
🔻توسط وزیر جهادکشاورزی انجام شد: ✅ابلاغ تعرفه های ارائه خدمات فنی و مهندسی و صدور مجوز و پروانه واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۰ در بخش غیردولتی 🔸تعرفه های ارائه خدمات فنی و مهندسی و صدور مجوز و پروانه واحدهای تولیدی بخش کشاورزی در سال ۱۴۰۰ در بخش غیردولتی توسط وزیر جهادکشاورزی به سازمان جهاد کشاورزی استان ها، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و سازمان ها، موسسات و شرکت‌های مادر تخصصی بخش کشاورزی برای اجرا ابلاغ شد. 🔸شایان ذکر است بر اساس تبصره ۳ ماده (۲) قانون افزایش بهرو روی بخش کشاورزی و منابع طبیعی، مراكز موضوع ماده (۲) این قانون، خدمات مورد نياز توليدكنندگان و بهره‌برداران بخـش كـشاورزي بر اسـاس تعرفه‌هاي اعلامـي از سـوي وزارت جـهاد كشـاورزي انجام مي‌شود. ⛓دریافت و مشاهده تعرفه ها: http://agrieng.org/slideshow/item/2440-032502
1400/03/25
در راستای اجرای دستور العمل تفکیک و افراز و صدور سند مالکیت فعالیت های کشاورزی موضوع نامه شماره 2697/219 مورخ 16/03/1400 مدیریت محترم امور اراضی استان، *اخذ فرم تعهد نامه رسمی فعالیت های کشاورزی برا متقاضیانی که شامل شرایط دستور العمل مذکور باشند، قبل از صدور مجوز الزامی است .
1400/03/25
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با ارسال بخشنامه ای به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ها، الزام و ضرورت اخذ پروانه اشتغال از سازمان نظام مهندسی براي انجام فعاليت های حرفه اي در بخش کشاورزی را ابلاغ کرد.
1400/03/24
نخستین مرکز مهارت آموزی و توان افزایی در زمینه پرورش شترمرغ در شهرستان دشتستان ساماندهی و افتتاح شد. 🌐به گزارش روابط عمومی سنم بوشهر، این هفته نخستین مرکز مهارت آموزی و توان افزایی در زمینه پرورش شترمرغ در شهرستان دشتستان حومه وحدتیه با مدیریت آقای عبدالعلی ستوده خو افتتاح شد
1400/03/20
با عنایت به ضوابط صدور پروانه واحدهای پرواربندی گوساله ، متراژ و معیارهای صدور پروانه تاسیس و احداث پرواربندی گوساله بپیوست ارسال می گردد؛ خواهشمند است در تهیه نقشه جانمایی واحد های مذکور موارد فوق مورد بهره برداری قرار گیرد.
1400/03/17
در راستای اجرای بند الف تبصره ۲ ماده ۵ قانون نظام جامع دامپروری و با هدف حفظ توسعه و تشویق سرمایه گذاری در فعالیت های مرتبط با صنعت طیور، افزیش بهره‌وری و ایجاد امنیت غذایی، بهبود کسب و کار و حمایت از تولید و اشتغال پایدار سیاست‌های صدور مجوزهای طیور ابلاغ شد
1400/03/15
سالگرد عروج ملکوتی معمار بزرگ انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی (قدس سره)تسلیت باد.
1400/03/14
"دوره آموزشی طراحی پارک و فضای سبز شهری " ​توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر بصورت آنلاین برگزار می گردد. 📌لینک ثبت نام:lms.agrieng.org   🔰استاد دوره: دکتر فاطمه جمالی
1400/03/13
سیزدهمین داروخانه گیاهپزشکی در شهرستان بوشهر ساماندهی و افتتاح شد.
1400/03/13
نخستین واحد تکثیر و پرورش جلبک به نام شرکت زیست جلبک لیان جنوب با ظرفیت ۷ تن در شهرستان دشتستان افتتاح شد
1400/03/12
اطلاعیه 💎 به اطلاع کارشناسان محترم ارجاع کار بخش دام و طیور سازمان در زمینه تهیه نقشه جانمایی می رساند، با عنایت به ضوابط صدور پروانه واحدهای گوسفند و بز داشتی ، مساحت مسقف و غیر مسقف مورد نیاز به ازای هر راس گوسفند و بز داشتی بپیوست ارسال می گردد؛ خواهشمند است در تهیه نقشه جانمایی واحد های مذکور موارد فوق مورد بهره برداری قرار گیرد.
1400/03/11
زمینه فعالیت: طراحی فضای سبز، طراحی و اجرای سیستم های ابیاری تحت فشار، خدمات بخش کشاورزی و امور مرتبط دامپروری، گیاهپزشکی،پلاک کوبی و هویت گذاری دام تخصص های مرکز: بیماری شناسی گیاهی، علوم و مهندسی آب کارشناسان: سهراب نوروزی، پیمان آباد تلفن تماس: 09170829821 نشانی: استان بوشهر، شهرستان جم، میدان امام حسین، پاساژ امیرالمومنین، طبقه همکف. مرکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی شرکت پیشتازان عرصه سبزینه جنوب